Paczka zatrzymana przez służby celne

Pobierz

W treści znajduje się link przekierowujący na stronę internetową wyglądającą jak witryna firmy kurierskiej.. "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" - takie wiadomości SMS wraz z linkiem to nowy sposób na oszustwo i kradzież pieniędzy.. Taka wiadomość to kolejny sposób na oszustwo i kradzież pieniędzy z konta.. Uważaj, bo jest to próba wyłudzenia pieniędzy.. Jest ona łudząco podobna do firmy kurierskiej.. "Twoja paczka została zatrzymana przez sluzby cene" - smsy o dokładnie takiej treści (m.in. bez polskich znaków) są próbą oszustwa.. Coraz więcej mieszkańców powiatu zgorzeleckiego informuje o otrzymywanych wiadomościach SMS o treści "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne".. Do Polaków trafiają informacje z zagranicznych numerów.. CERT Polska ostrzega, że smsy z informacją o rzekomym zatrzymaniu paczki przez służby celne są próbą zainstalowania szkodliwego oprogramowania na telefonie ofiary.Jednym z nich są fałszywe SMS-y "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne".. Tłumaczymy, o co chodzi.Paczka zatrzymana przez Urząd Celny — zgłoszenie celne.. Celem przestępców jest natomiast kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary.Chodzi o SMS-a o treści "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" z zawartym w treści odnośnikiem do kliknięcia.Uważaj na SMS-y o treści "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne"..

SMS: Twoja przesyłka została zatrzymana przez służby celne.

Jak czytamy na portalu niebezpiecznik.pl, oszuści liczą na to, że odbiora SMS-a zainstaluje wskazaną aplikację.. Ile dokładnie - nie wiadomo.. dokumenty do odpowiedniego Urzędu Celnego poprzez: wysyłkę w formie papierowej, wysłanie dokumentów faksem na podany w liście numer.Od kilku dni wielu Polaków otrzymuje SMS-y z różnych numerów z wiadomością: "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne".. Chociaż o ataku pisaliśmy już pod koniec marca, to 15 kwietnia cyberprzestępcy wyraźnie zwiększyli częstotliwość wysyłanych SMS-ów.. Jeżeli czekacie na jakąkolwiek przesyłkę nie klikajcie w .Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne.. Tam użytkownik dostanie polecenie, by pobrać aplikację w celu śledzenia przesyłki.Cyberprzestępcy wysyłają fałszywą wiadomość z informacją o zatrzymaniu przesyłki przez służby celne, a ofiara przekierowywana jest do strony ze szkodliwym oprogramowaniem.Przestrzegamy wszystkie osoby, które otrzymały ostatnio wiadomość o treści Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne.. Po kliknięciu w niego przechodzi się na stronę internetową.. Mariusz Ciarka w rozmowie z PAP podkreślił, że .. Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp.. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych.. By dokonać zgłoszenia celnego, należy w ciągu 20 dni od daty otrzymania listu dostarczyć ww..

Uwaga na SMS "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne".

Jak zwraca uwagę serwis Niebezpiecznik.pl, każda taka wiadomość zawiera dodatkowo link, prowadzący do odpowiednio spreparowanej strony internetowej, która tak naprawdę jest fałszywą wersją strony kurierskiej.Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne - takie wiadomości SMS wraz z linkiem otrzymało wczoraj wiele osób w całym kraju.. Otrzymujemy zwiększoną liczbę informacji od Czytelników, że otrzymują SMS-y o takiej treści: Wiadomości są wysyłane z różnych numerów i kierują na różne linki, np.: Nie ma sensu ich wymieniać, bo każdy jest od czapy.Niebezpiecznik.pl informuje, że użytkownicy smartfonów coraz częściej informują o SMS-ach, które zawierają informację o paczce rzekomo zatrzymanej przez służby celnej.Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami nt. zatrzymanej paczki przez "służby celne".. "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" to fałszywe SMS-y, które pomagają złodziejom w kradzieży haseł logowania do banków i danych kart płatniczych.SLAJD 3/3.. Co robić po otrzymaniu takiej wiadomości?To nowy sposób na oszustwo i kradzież pieniędzy.. To kolejny atak na użytkowników Androida.. SMS zawiera informację o zatrzymaniu paczki/przesyłki.. Dodatkowo, w wiadomości pojawił się link.. Jak wyjaśnił dr Maciej Kawecki, specjalista ds. nowych technologii, atak oszustów może mieć powiązania z ostatnim wyciekiem danych z Facebooka..

"Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" - dostałeś takiego SMS-a?

Niestety mamy do czynienia z koleją próbą oszustwa i wyłudzenia wrażliwych danych.Dostałeś SMS, że służby celne zatrzymały Twoją paczkę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt