Przykładowo wypełniony wniosek o dotację na kapitał obrotowy

Pobierz

To oznacza, że należy uwzględnić obniżony wymiar czasu pracy.. Aby otrzymać wsparcie, firma musi spełnić tylko dwa warunki: odnotować przynajmniej 30-proc. spadek obrotów wskutek pandemii oraz mieścić się w definicji średniego przedsiębiorstwa.. Jest to proste i szybkie narzędzie i jeśli przedsiębiorca ma przygotowane odpowiednie dane, wypełnienie go trwa około 40 minut.Jak czytamy na stronie podlaskiego RPO, na konkurs o dotację na kapitał obrotowy w Podlaskiem wpłynęło 13 548 wniosków od 3996 wnioskodawców, co oznacza, że niektórzy wysyłali .PARP tłumaczy, że liczy się stan na dzień składania wniosku o dotację na kapitał obrotowy.. Wzór wniosku o .Składając wniosek należy właściwie określić liczbę zatrudnienia w przedsiębiorstwie (liczba etatów w oparciu o ekwiwalent pełnego czasu pracy FTE) wg stanu na moment składania wniosku o dofinansowanie.Pod uwagę bierzemy tylko osoby zatrudniane bezpośrednio przez przedsiębiorcę składającego wniosek o dofinansowanie.Wniosek o dotację na kapitał obrotowy: instrukcja krok po kroku, część pól uzupełniona automatycznie.. ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER !. Tym razem jednak urzędnicy postanowili kompletnie zmienić zasady nadsyłania samych wniosków.Jak podkreśla, wniosek o dotację na kapitał obrotowy jest bardzo uproszczony, bazuje na oświadczeniach i zajmuje raptem dwie strony w generatorze elektronicznym..

Dotacja na kapitał obrotowy.

Wzór wniosku o dofinansowanie.. Przedsiębiorcy najczęściej popełniali do tej pory błędy wnioskując o pożyczkę 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców oraz o wsparcie z tarczy finansowej.. Znowu jednak trzeba będzie znaleźć się na granicy bankructwa, by skorzystać ze wsparcia.. Ich ocena prowadzona jest bardzo sprawnie, na bieżąco.. Jest to proste i szybkie narzędzie i jeśli przedsiębiorca ma przygotowane odpowiednie dane, wypełnienie go trwa około 40 minut.. Urzędnicy uprzedzają zresztą, że nabór wniosków może skończyć się jeszcze wcześniej - zostanie zamknięty po przekroczeniu o 150 proc. alokacji przewidzianej na nabór.Dotacje unijne na kapitał obrotowy w ramach COVID-19 - samozatrudnienie, mikro i mali przedsiębiorcy.. Dodatkowo jeśli liczba etatów .Program wsparcia "Dotacje na kapitał obrotowy" ruszył w dniu 15 czerwca 2020 r. Obecnie, jak poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 15 lipca br., w ciągu miesiąca naboru wniosków o dofinansowanie przyznanych zostało już prawie 592 mln zł środków unijnych - średnim firmom, które na skutek pandemii COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o unijne dotacje na kapitał obrotowy..

6, w wersji papierowej, za ...Informacja dotycząca podpisania umowy i rozliczenia dotacji na kapitał obrotowy.

Kwota dotacji jest uzależniona od skali zatrudnienia, a firma może przeznaczyć ją na zaspokojenie bieżących potrzeb .Wniosek o grant przesłany w generatorze wniosków uważa się za zweryfikowany przez Grantobiorcę, zatwierdzony i ostateczny.. Jest to proste i szybkie narzędzie i jeśli przedsiębiorca ma przygotowane odpowiednie dane, wypełnienie go trwa około 40 minut.Dotacje obrotowe dla średnich firm ruszają 15 czerwca 2020 .Jak podkreśla, wniosek o dotację na kapitał obrotowy jest bardzo uproszczony, opiera się na oświadczeniach i zajmuje raptem dwie strony w generatorze elektronicznym.. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i otrzymywanie od LGD "Zielony Pierścień" na wskazany przeze mnie adres poczty elektronicznej wiadomości z treściami o charakterze informacyjno-promocyjnym.Wniosek o dotację na kapitał obrotowy będzie można złożyć już jutro, 23 czerwca (od godz. 8:00) do 26 czerwca (do godz. 15:00)..

... to może wycofać błędnie wypełniony wniosek, a następnie sporządzić/wysłać wniosek zawierający poprawne dane.

Dotacja na kapitał obrotowy.. Jest to proste i szybkie narzędzie i jeśli przedsiębiorca ma przygotowane odpowiednie dane, wypełnienie go trwa około 40 minut.Jak podkreśla, wniosek o dotację na kapitał obrotowy jest bardzo uproszczony, opiera się na oświadczeniach i zajmuje raptem dwie strony w generatorze elektronicznym.. PARP opublikowała szczegółową instrukcję, jak wypełnić wniosek o dotację na kapitał obrotowy.Błędy we wniosku o dotację na kapitał obrotowy z PARP.. Kolejną listę ocenionych wniosków poznamy w kwietniu.. Odpowiedzi na pytania, które wpłynęły do 19 czerwca (PDF 422 kB) Odpowiedzi na pytania, które wpłynęły do 18 czerwca - zmiana w związku z komunikatem z 19.06.2020 (PDF 365 kB)Już tylko tydzień mają średnie firmy na złożenie wniosku o bezzwrotną dotację ze środków unijnych na kapitał obrotowy - poinformowała w piątek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.Jak podkreśla, wniosek o dotację na kapitał obrotowy jest bardzo uproszczony, opiera się na oświadczeniach i zajmuje raptem dwie strony w generatorze elektronicznym.. Wzór wniosku o dofinansowanie.. W terminie do 10-ciu dni roboczych od dnia wysłania elektronicznej wersji wniosku o grant w generatorze, należy dostarczyć podpisaną dokumentację aplikacyjną, o której mowa w pkt.. Odpowiedzi na pytania.. Okazuje się, że popełniają też błędy we wniosku o dotację na kapitał obrotowy z PARP.Przedsiębiorca może uzyskać dotację na kapitał obrotowy pod warunkiem, że na dzień 31.12.2019 r. nie znajdował się w trudnej sytuacji zgodnie z art. 2 pkt 18 rozporządzenia KE nr 651/2014 W celu przeprowadzenia oceny należy ustalić między innymi:Przykładowo, 2 osoby zatrudnione na pół etatu uwzględniamy jako 1 etat..

Przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego już za niecały tydzień będą mogli składać wnioski o dotację na kapitał obrotowy.

Sęk w tym, że postawiono .Wsparcie z dotacji na kapitał obrotowy - jak wyjaśnia MFiPR - będzie można łączyć z pożyczkami płynnościowymi, dostępnymi również w POIR.. Dotacja na bieżącą działalność gospodarczą to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców.. Już 15 lipca ruszy nabór dla mikro, małych przedsiębiorstw i samozatrudnionych na dotacje obrotowe przeznaczone na bieżącą działalność firmy.30 lipca ruszy nabór wniosków na bezzwrotną dotację w kolejnym województwie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt